Різновиди та характеристики товарних ваг
Щоб дізнатися масу продуктів, застосовують вимірювальне обладнання або ж ваги. Електронні моделі характеризуються функціональністю та зручністю використання, адже з ними можна не просто визначити вагу, але й вартість за кілограм. При покупці сучасного апарату радять ознайомитися з інформацією з приводу того, які бувають різновиди та характеристики товарних ваг. Це дасть можливість вибрати максимально корисну й функціональну техніку для своїх потреб.
Особливості
Деякі товарні ваги називають торговими, хоча це різні за можливостями пристрої, але схожі за зовнішнім виглядом. Відмінність полягає в нездатності такої техніки запам'ятати ціну продукції. Вони просто зважують аж до десятих грам.
Окремі моделі працюють від мережі, а інші доповнені акумуляторами, і тому підключаються до каси або ж функціонують автономно. Зараз механічні прилади вже не популярні, бо електронні аналоги є найточнішими та зручними.
Вони оснащені ваговим терміналом і пристроєм для продукції (платформою). Під тією частиною, де приймається вантаж встановлені спеціальні датчики, які швидко зчитують масу. Алгоритм роботи простий:
- сила тяжіння перетвориться в сигнал;
- інформація подається на датчик.
Товарні ваги можуть мати підставку з виведеним на рівень очей зручним екраном. Є варіанти без неї (екранчик вбудований в корпус).
За допомогою вимірювальної техніки визначають вагу продукції, а потім, на підставі зазначеної вартості за одиницю, визначають ціну на товар. У продажу є різні види вимірювальних апаратів, які доповнені й іншими опціями. Стандартними ж функціями є:
- тарування. Використовується для обчислення чистої ваги без урахування тари, маса якого обнуляється відразу після її встановлення на прилад;
- підсумовування. Дозволяє підрахувати разом весь вантаж;
- запам'ятовування ціни. У пам'яті пристрою зберігається вся необхідна інформація щодо вартості;
- режим дозування. Завдяки програмуванню ваги видадуть звуковий сигнал, коли буде досягнута задана маса;
- розрахунок здачі. Зручна опція для автоматичного підрахунку здачі для клієнта;
- занулення. Користувач може за необхідності стерти всі дані з екрана й почати нове зважування.
Окремі моделі оснащені функцією підрахунку продажів за весь день, а також штучного товару, який був оброблений на пристрої. Така функція актуальна для великих гіпермаркетів.
Різновиди
Товарні ваги діляться на настільні, складські та лабораторні. Класифікація наступна:
- фасувальні. Показують масу продукту без урахування вартості й не підключаються до касового апарату. Їх можливо застосувати для ринків, цехів і виробничих приміщень;
- для прилавка. Призначені для роботи в магазинах і приєднуються до каси. Оснащені двостороннім дисплеєм з масою, ціною за кг і вартістю товару;
- з друкуванням етикеток. Це обладнання зустрічається в супермаркетах. Для друку інформації вводять код товару й вид продукту;
- рахункові або штучні. Допомагають підрахувати кількість одиниць товару після визначення загальної ваги. Пристрій актуальний для будівельних магазинів;
- підлогові. Призначені для великогабаритних товарів;
- лабораторні. Відрізняються високою точністю й надчуттєвими датчиками, які актуальні для аптек та ювелірних магазинів.
Під час вибору вимірювального обладнання потрібно продумати заздалегідь, де і як воно буде експлуатуватися. Якщо приміщення з підвищеною вологістю й запиленістю, тоді краще купити пристрій з захистом від негативного впливу навколишнього середовища. Для складів не актуальні моделі з невеликими зважувальними здібностями, адже швидше за все, буде потрібно вимірювати вантаж з масою понад 20-30 кг. Купуючи прилад потрібно звернути увагу також на такі моменти як:
- межа зважування (мінімальне та максимальне значення);
- розмір платформи;
- тип дисплея (з масою, ціною й так далі).
Особливу увагу слід приділити такому показнику, як похибка при зважуванні. Для точного визначення маси товару, наприклад, при дозуванні препаратів, необхідно використовувати високоточне обладнання.